W jakim celu przeprowadzany jest lifting oraz lifting których części ciała przeprowadzany jest najczęściej?

Zabiegi medycyny plastycznej są obecnie coraz bardziej popularne i mniej kosztowne. Decydujemy się najczęściej na zabiegi w mniejszym stopniu inwazyjne, gdyż są one mniej kosztowne oraz nie wymagają hospitalizacji.

lifting

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one jednak ten minus, że należy je powtarzać, żeby efekt ciągle był widoczny.
Jednym z niezwykle często realizowanych zabiegów jest lifting i liposukcja. Do zrealizowania liftingu nie zawsze potrzebny jest skalpel. W mniejszym stopniu inwazyjne zabiegi takiego rodzaju to wolumetria i termolifting. Typowy chirurgiczny lifting ma za zadanie podnoszenie oraz naciągnięcie zwiotczałej skóry na twarzy i poprawienie jej konturu. Ma również na celu wyzbycie się zmarszczek. Zabieg taki jest dość bolesny oraz niestety wymaga hospitalizacji. Może mieć także nieładne powikłania w formie porażenia nerwów twarzowych i wypadania włosów. Jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Jeśli zabieg jest wykonywany w profesjonalnej klinice u obeznanego w temacie chirurga, w takiej sytuacji niebezpieczeństwo tego rodzaju powikłana jest bardzo małe. Liposukcja natomiast dopomaga pozbyć się tłuszczu z niektórych okolic ciała.
Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Wykonuje się ją zazwyczaj z brzucha, boków ciała i z ud. Rzadziej zabieg taki odnosi się do ramion, pleców czy też szyi. Odsysanie tłuszczu przynosi ze sobą niektóre niepożądane działania, z tego też powodu decyzja na zapisanie się na tego typu zabieg zabiegi na ciało podejmowana być powinna wtedy, kiedy tkanki tłuszczowej nie możemy się pozbyć w żaden inny sposób. Ważne jest, żeby i w takim przypadku wybrać niezwykle kompetentnego, obeznanego w temacie lekarza.

W odmiennym przypadku operacja może się skończyć zniekształceniem figury. Zabiegi medycyny plastycznej mogłyby przynosić wyśmienite wyniki oraz mogą zmienić życie pacjentki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*