W jaki sposób można jeszcze zadbać o swoją cerę?

Większość osób marzy o ślicznej, gładkiej oraz nieskazitelnej skórze. Jednak niestety niezwykle często jest to jedynie niezrealizowane pragnienie. Okazuje się bowiem, że wystarczyłoby tylko kilka niewielkich zmian w codziennej pielęgnacji i w trybie życia, aby osiągnąć wyśniony rezultat.
Warto pamiętać o tym, że czasami mniej oznacza więcej.

twarz

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Odnosi się to wyjątkowo w temacie kosmetyków rodzaju anti-aging. Relatywnie często wydaje się nam, że im chętniej będziemy ich używały, bardziej młodo będziemy wyglądać. Jednak nakładanie za dużej ilości kosmetyków, dla przykładu z różnorakimi kwasami oraz wykonywanie zabiegów (chociażby peelingów chemicznych), które sprawiają, że cera jest nieco bardziej w Kolorze czerwonym i złuszczona, może niestety przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Cera jest bowiem narażana na wysuszenie, zaczerwienienia czy też bardzo małe obrzęki, które mogą przyspieszyć proces starzenia. Dlatego też rzeczywiście warto mieć świadomość tego, że umiar i utrzymanie zdrowego rozsądku jest najskuteczniejszym wyjściem.
maszynki do strzyżenia

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
manicure

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często spotkamy się także ze stwierdzeniem, że im mniej oznacza więcej. Mieć świadomość tego trzeba, że nie można by przesadzać, gdyż może to wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Niezwykle ważne jest również to, żeby dokładnie usunąć makijaż (zobacz również – sprzęt do makijażu permanentnego cena) oraz wszelkie brudy, które zgromadziły się na skórze przez cały dzień. Z tego też powodu trzeba czyścić twarz, przy czym nie można by robić tego za często.

Jeżeli chciałabyś mieć nieskazitelną i gładką cerę, to napierw pozbądź się martwego naskórka. Regularne złuszczanie przyspiesza odbudowę komórek, pomaga w produkcji kolagenu oraz elastyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*