Po czym rozpoznać profesjonalną kosmetyczkę i w jaki sposób odnaleźć jej gabinet?

Jednym z ulubionych przez panie miejsc jest gabinet kosmetyczny. Będące tam osoby powodują, że paniom ubywa parę lat, więc z przyjemnością tam wracają. Niestety trudno jest odnaleźć profesjonalną kosmetyczkę i czasem może zająć to sporo czasu.
Najlepszą metodą jest oczywiście tzw.

poczta pantoflowa, z tego też powodu jeśli poszukujemy dobrego gabinetu kosmetycznego, w pierwszej kolejności powinniśmy zapytać znajomych. Nie jest to jednak właściwy sposób, aby zrobić to w internecie, gdyż komentarze mogą być napisane zwyczajnie przez konkurencyjne salony a nie rzeczywiste klientki. Jeżeli jednak jedna z Twych koleżanek korzysta z usług jednego salonu już od długiego czasu, to najprawdopodobniej pracuje tam naprawdę dobra kosmetyczka. Warto jednak wcześniej sprawdzić jej specjalność, gdyż być może doskonale wykonuje make-up permanentny, lecz zabiegi pielęgnacyjne już nieco gorzej. Niestety, lub „stety” czas, gdy w gabinetach kosmetycznych wykonywane bywały jedynie tak proste czynności jak maseczka czy też malowanie paznokci już minęły.

okulary

Autor: FM GROUP
Źródło: FM GROUP
kosmetyczka

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie stosowane są bardzo skomplikowane procedury oraz niezwykle wiele mieszanek, które mają swoje przeciwwskazania. Konieczna jest więc szeroka znajomość tematu oraz stosowne doświadczenie. To niezwykle ważne, gdyż brak odpowiednich kompetencji, mogłoby mieć bardzo poważne konsekwencje. Ludzka skóra jest zbyt istotna, żeby powierzać opiekę nad nią kosmetyczce, która ukończyła tylko parodniowy kurs kosmetyczny.

Właściwa kosmetyczka już samym swoim wizerunkiem powinna mówić, że zna się na swoim zawodzie. Powinna też bardzo starannie podchodzić do spraw związanych z higieną i dezynfekcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*