Który podkład do twarzy dobrze byłoby kupić w przypadku cery mieszanej?

Każda kobieta rozumie, że codzienne pielęgnowanie twarzy oraz odpowiedni make-up w przypadku, gdy mamy do czynienia ze skórą mieszaną, może być niezwykle znacznym kłopotem. Skóra mieszana, która przedstawia połączenie skóry tłustej oraz suchej, wymaga szczególnego traktowania, w którym trzeba mieć na uwadze wszelkie jej wymagania.

podkłady do twarzy

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek arganowy

Źródło: lokikoki.pl
Czy jednak do pielęgnacji oraz do makijażu cery mieszanej będziemy potrzebować kilku różnego rodzaju kosmetyków – podpowiemy jak każdego dnia postępować z tym sprawiającym kłopoty typem skóry. Na rynku produktów do pielęgnacji ciała moglibyśmy odnaleźć dla przykładu podkłady do twarzy, które były specjalnie dopasowane do potrzeb tej sprawiającej problemy cery mieszanej. Łączą one właściwości zwilżające oraz matujące, dzięki czemu cera może być nawilżana, a jednocześnie nadmierna produkcja serum przez gruczoły łojowe jest ograniczona. Trzeba jednak znacząco zaznaczyć, że wiele podkładów takiego typu oddziałuje na cerę bardziej, niż jednokierunkowo, zatem efektywnego matowania albo nawilżania cery. Jeżeli zatem chcielibyśmy uniknąć poprawienia się kondycji jednej strony twarzy kosztem drugiej, powinno się jednak korzystać z dwóch odmiennych środków.

Jeśli decydujemy się na 2 odmienne podkłady do makijażu skóry mieszanej, musimy w każdym przypadku pamiętać o tym, żeby ich barwy okazały się jak najbardziej zbliżone. Najlepiej wybierać preparaty od tego samego producenta, gdyż wtedy moglibyśmy mieć gwarancję, że paleta barw będzie do siebie w większym stopniu podobna.

Podczas wybierania podkładu do twarzy, szczególną uwagę warto zwrócić na Produkty renomowanych producentów, których formuła jest wzmocniona przez pigmenty hybrydowe, a które pozwalają na najlepsze dopasowanie do naturalnego koloru cery. Dzięki temu zminimalizujemy także niebezpieczeństwo tego, że barwy podkładów do twarzy będą się wzajemnie bardzo różnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*