Jakimi cechami powinien wyróżniać się salon kosmetyczny, w którym chciałybyśmy bywać?

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego nie jest to wcale taka prosta sprawa. Zdarza się czasem, że idziemy do tego salonu, który jest blisko naszego miejsca zamieszkania, ale nie jesteśmy zadowolone z proponowanych w nim świadczeń.
Warto udać się więc do paru gabinetów i wybrać taki salon kosmetyczny, który będzie nam w najwyższym stopniu pasował.

moda

Autor: Mathilda Samuelsson
Źródło: http://www.flickr.com
Zwracać trzeba nade wszystko uwagę na czystość. Cały gabinet i miejsce pracy utrzymane powinno być w odpowiednim porządku. Miejsce pracy kosmetyczki powinno być dokładnie posprzątane, a wszelkie przybory powinny być nieskazitelnie czyste. Wkraczając do salonu, zwracać trzeba uwagę na to, czy wszelkie narzędzia są uporządkowane. Zwrócić także należy uwagę, czy wszystkie przyrządy są regularnie dezynfekowane. Podczas przeprowadzania manicure powierzchnia stolika powinna być świeżo dezynfekowana, natomiast kosmetyczka powinna umyć swoje i Twoje dłonie dezynfekującym płynem. Istnieje bowiem ryzyko zakażenia, jakiego powinniśmy się wystrzegać. Przed przystąpieniem do pracy, kosmetyczka powinna starannie skontrolować Twą cerę i paznokcie.
cellulit

Autor: A2 Clinic
Źródło: http://a2stomatologia.pl/
salon kosmetyczny

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Makijaż powinien być odpowiednio dobrany do kształtu twarzy oraz typu urody. Zabiegi z kolei muszą być dobrane do typu skóry, a dekorowanie paznokci powinno być dobrane do ich kształtu. Jeżeli chciałbyś dekorować swoje paznokcie, w takiej sytuacji kosmetyczka powinna pokazać wzór, który proponuje dla Ciebie. Jeżeli nie ma ona przygotowanych wzorów, w takiej sytuacji poproś o przeprowadzenie go tylko na jednym paznokciu. W takiej sytuacji będziesz w stanie ocenić wyniki. Kosmetyczka powinna wysłuchać Twoich uwag oraz zastosować się do nich. Personel salonu kosmetycznego powinien przyznać się do pomyłek, a co bardzo ważne, to musi się postarać je naprawić.

Jeżeli uważasz, że kosmetyczka coś wykonuje mało delikatnie, powinnaś jej o tym powiedzieć. Zabiegi kosmetyczne (zabiegi na twarz Wrocław) muszą być dla Ciebie miłe, a nie bolesne. Szanujące się kosmetyczki podnoszą stale swą wiedzę na szkoleniach, czy też sympozjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*