Jak dobrać odpowiedni podkład dla swej skóry?

Podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków przy robieniu makijażu. Odpowiednio dobrany oraz nałożony sprawi, że także nieco przemęczone oraz niewyspane panie będą prezentować się wprost promiennie.
Nieodpowiednio natomiast dobrany podkład łatwo zrobi z twarzy maskę oraz postarzy twarz nawet o kilka lat.

Dermatoskop

Autor: kellinahandbasket
Źródło: http://www.flickr.com
Typ cery jest dla dobrania właściwego podkładu kwestią strategiczną. Podkład nie jest kupowany z tego powodu, że podoba nam się jego Kolor albo odcień. Nie można tego robić także z tego powodu, że lubimy kosmetyki określonej firmy oraz dlatego nam się z pewnością sprawdzi. Najgorsze jest jednak to, że można hipotetycznie nabyć kosmetyk dokładnie taki, którego używa nasza znajoma. Robiąc sobie makijaż, fluid należy wybierać ściśle do typu skóry, który mamy i wedle wymagań i zapotrzebowań naszej cery. Najpierw trzeba zatem ocenić jaką masz cerę: tłustą, suchą, naczyniową czy mieszaną.
Dla skóry suchej najlepsze będą podkłady, które są zwilżające. Dla cery tłustej natomiast – podkłady beztłuszczowe. Dla cery wrażliwej najlepsze będą fluidy bezzapachowe. Tłuste podkłady są natomiast zazwyczaj wytwarzane w postaci płynnej oraz w sztyftach.

Zainteresował Cię ten wpis? Masz chęć napisać pewne komentarze o nas? Będzie to dla nas niezwykle miłe przeżycie.

Te lżejsze posiadają ponadto przeważnie konsystencję musu. Rodzaj skóry to jednak nie wszystko. Powinno się przyjrzeć, jakie dokładnie posiada ona mankamenty. Jeśli posiadasz rozszerzone pory, to nie kupuj zbyt ciemnych kosmetyków, lecz wybieraj te o pół tonu bardziej jasne niż Twoja twarz. Lepiej unikać także podkładów rozświetlających.

One są dobre jedynie dla takich naprawdę nieskazitelnych cer, gdyż uwydatniają wszystkie niedoskonałości skóry. Jeśli posiadasz tzw. plamki, trzeba używać podkład z żółtym barwnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*