Domowe spa dla stóp: naprawdę relaksujące i proste zabiegi

Lato jest porą roku szczególnie trudną dla pań, które odsłaniają stopy. Troska o tę część ciała niestety nie należy do najłatwiejszych, a po zimowych miesiącach nasze nogi wymagają często kuracji uderzeniowych.

Możemy przeprowadzić je w domu, bez konieczności rezerwowania terminu w salonach kosmetycznych. Do większości zabiegów wystarczą składniki, które większość z nas znajdzie w domu.
Jak odżywić głębokie warstwy skóry

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
W co powinno się zainwestować? W niezły krem do stóp. Pumeks lub kupne peelingi nie są konieczne, szczególnie gdy zrobimy sobie masy złuszczające w domu. Trzeba też zaznaczyć, że wielu specjalistów wręcz odradza korzystanie z pumeksu lub zaznacza, by używać go wyłącznie raz w ciągu kilku tygodni.
Domowe spa dla stóp zacznijmy od zadbania o paznokcie. Trzeba dokładnie zmyć pozostałości lakieru i obciąć paznokcie. Paznokcie najlepiej obcinać zaokrąglonymi cążkami. Ścina się je tak, by były zaokrąglone i wystawały lekko ponad płytkę paznokcia. Byle nie za krótko, ponieważ mogą zacząć wrastać. Następnie zafundujmy stopom 10-15 minut kąpieli w misce. Do niezbyt gorącej wody powinnyśmy wtedy dodać składniki, które najbardziej pomogą naszym stopom. Zatem soda pomaga w zmiękczeniu skóry naszych pięt, tymianek oraz lawenda – w walce ze zbyt dużym poceniem, a sól zmiękcza naskórek.
Następnie przystępujemy do wygładzania. Peeling z soli gruboziarnistej można robić tylko raz na parę tygodni, a łagodniejszy, na przykład cukrowy – częściej. Możemy oczywiście dodać do peelingu wiele innych elementów. Oliwa z oliwek przykładowo dodatkowo odżywi zaniedbane stopy. Po takim przygotowaniu oraz zmiękczeniu warto zadbać o płytkę paznokcia – odsunąć miękkie skórki i pomalować paznokcie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekt gładkich stóp utrzymuje się tylko, gdy dba się dbać o stopy na co dzień.

Dlatego tak ważne jest ich kremowanie. W ekstremalnych przypadkach warto używać i masek (które możemy wykonać w domu), i kremów (te już są do kupienia).

Jeśli według Ciebie ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj też pomocne źródło (https://ochota.centrumdemed.pl/), które ma absorbujące informacje – one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Wówczas będziemy mogły cieszyć się zachwycającymi stopami w każdych butach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*