Co pomoże nam odnowić cerę po okresie zimowym?

Na skutek niskich temperatur, które panują w zimie, nasza cera staje się przesuszona i osłabiona i może wyglądać niezdrowo.
Odnowa skóry opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu ze skóry martwego naskórka. Zrewitalizuje to cerę oraz poprawi przy tym jej koloryt.

ekologia

Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Sposób na pozbycie się niepotrzebnej tkanki to peeling. Można go kupić w drogeriach albo można by wykonać go samodzielnie swojskimi sposobami. Dobry pomysł na przygotowanie peelingu to zmieszanie 5 łyżeczek fusów z kawy, z pięcioma łyżeczkami oliwy z oliwek i jedną łyżeczką zmielonego cynamonu. Taką mieszankę wcierać trzeba w cerę twarzy ruchami okrężnymi, a później należy ją zmyć. Odmiennym sposobem jest wykonanie w gabinecie specjalistycznym mikrodermabrazji. Polega ona na mechanicznym starciu martwego naskórka. Wykonywany może być na twarzy, na plecach i na dekolcie. Pomysłem na odnowę skóry na twarzy jest peeling laserowy. Podczas takiego zabiegu partie figury wyznaczone do zabiegu, pokrywane są emulsją węglową. Poprzez naświetlanie ich promieniem laserowym, drobinki węgla wchłaniają energię świetlną laserowego światła i powoduje to oczyszczenie oraz zwężenie porów cery, a także ujednolicenie kolorytu skóry.
Warto jest także wykonać detoks organizmu. Poza farmaceutycznymi produktami, fizycznymi ćwiczeniami oraz odpowiednim nawodnieniem naszego ciała, bardzo istotna jest również dieta. Powinniśmy spożywać produkty z wysoką zawartością błonnika. Ma on zdolność pochłaniania wody oraz przyspiesza także pracę jelit. W dużych ilościach błonnik występuje w roślinach strączkowych, owocach, siemieniu lnianym i w ziarnach zbóż. Wesprzeć się można by również pobytem w saunie, a to skutecznie rozszerza pory oraz ułatwia organizmowi pozbycie się toksycznych substancji. Po zabiegu w saunie ciało jest zrelaksowane oraz dobrze dotlenione.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz ten unikalny serwis www (https://www.permanent24.pl/). Przeczytasz tam wiadomości, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Skóra natomiast ulega głębokiemu oczyszczeniu z toksyn. Po zimie brak również jest witamin A, E oraz C. Powoduje to, że cera jest złuszczona, zmęczona oraz szara.

Do swej Diety można by w takiej sytuacji wprowadzić warzywa i owoce, roślinne tłuszcze, nasiona dyni i słonecznika oraz pełnoziarniste zbożowe towary. Warto jest także nakładać na skórę regenerujące Kremy na dzień i na noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*